Депутати Бундестагу закликали Шольца “терміново” надати Україні ракети Taurus

“Якщо ми дійсно хочемо зупинити цю ескалацію з боку РФ, ми повинні використовувати все, що стоїть на шляху розширення війни”.

Деякі депутати Бундестагу звернулися до німецького канцлера Олафа Шольца із закликом передати Україні далекобійні ракети Taurus. Про це повідомляє ntv.

“Зараз, коли дискусія про Taurus розпочалася і ще триває, Росія йде на подальшу ескалацію, … якщо ми дійсно хочемо зупинити цю ескалацію з боку РФ, ми повинні використовувати все, що стоїть на шляху розширення війни”, – зазначив Депутат ХДС Родеріх Кізеветтер

Політик також назвав “фальшивим” аргумент, який часто висувають проти поставок, що це буцімто може призвести до ескалації війни, адже, наголосив він, ескалює конфлікт саме Росія.

Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Аґнес Штрак-Циммерманн заявила, что ракети Taurus “терміново потрібні Україні”. На її думку, це “відповідає міжнародному праву, адже якщо Україна знає, звідки її атакують, то може наносити превентивні удари, щоб зупинити атаки (по ній)”.

“Я думаю, що проблема знову в канцелярії канцлера (Шольца), де намагаються не допустити, щоб це питання вийшло на поверхню”, – додала вона.

Водночас співголова партії Шольца Саскія Ескен зізналась, що у її партії “ніколи не було червоних ліній в жодній дискусії про постачання озброєнь”, але, зазначила вона, Німеччина “тісно координує свої дії з союзниками”.

Раніше видання Der Spiegel з посиланням на джерела повідомляло, що уряд Німеччини вивчає можливості передачі Україні найближчими місяцями крилатих ракет Taurus із запасів Бундесвера. Вказано, що зараз ведуться секретні переговори з представниками збройної промисловості.

Також Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна розраховує на отримання німецьких далекобійних ракет TAURUS, адже вони допоможуть Силам оборони діяти ефективніше.

Джерело