Дональд Трамп залишатиметься на свободі до суду

Наступне слухання у справі призначене на 28 серпня.

Колишній президент США Дональд Трамп залишиться на свободі до суду, повідомляє CNN. 

Сьогодні він постав перед магістратською суддею Моксілою Упадх’яєю. Надалі справу розглядатиме федеральна окружна суддя Таня Чуткан.

Прокурори з офісу спеціального прокурора Джека Сміта не вимагали для нього попереднього ув’язнення.

Відтак колишній президент буде звільнений на дуже лояльних умовах, серед яких, зокрема, заборона спілкуватися з будь-ким, хто є свідком у справі, окрім як через адвоката.

Суддя Моксіла Упадхьяя призначила наступне слухання у справі на 28 серпня.

Сам колишній президент не визнав себе винним  за жодним із чотирьох кримінальних звинувачень, пов’язаних з розслідуванням спеціального прокурора Джека Сміта щодо спроб Трампа скасувати результати президентських виборів 2020 року.

Як повідомлялось, у документах обвинувачення йдеться про те, що Трамп «був сповнений рішучості залишитися при владі» після програшу на виборах і що він разом із шістьома співучасниками організував змову з метою змінити результати виборів, що, зрештою, призвело до нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року.

Обвинувальний висновок викриває три різні злочинні схеми Трампа, який знову балотується в президенти: змову з метою обманути США, змову з метою завадити офіційному судовому розгляду та змову проти прав громадян США.

Трамп постає перед судом втретє за чотири місяці. В червні прокурор Сміт висунув Трампу звинувачення у справі щодо секретних документів, а у березні велике журі Манхеттена висунуло звинувачення колишньому президенту в бізнес-шахрайстві. 

Цього разу Трампу висунули, мабуть, найсерйозніші обвинувачення, на тлі яких усі попередні — просто ніщо: теперішня справа пов’язана з незаконною спробою залишитися при владі, тобто здійснити, по суті, антидемократичний державний переворот. Обвинувальний висновок, що складається з чотирьох пунктів, викриває три різні злочинні схеми Трампа, котрий знову балотується в президенти. Які саме? Чи зможе тепер провідний кандидат від Республіканської партії знову претендувати на крісло в Овальному кабінеті?

Читайте про це в статті Анни Бродські-Кроткіної “На Трампа чекає вирішальний суд”.

Джерело