Допомога Україні є найкращим стимулом для світової економіки — глава Мінфіну США

Фінансова підтримка має важливе значення для опору України агресії РФ.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що подвоєння підтримки України є найкращим способом допомоги світовій економіці, повідомляє The Guardian.

Єллен, виступаючи на полях зустрічі міністрів фінансів G20 в Індії, сказала, що «ключовим пріоритетом» є «подвоєння підтримки України» у захисті від агресії Росії.

Вона назвала допомогу Україні найкращим стимулом для світової економіки.

Після візиту до Києва в лютому Єллен заявила, що на власні очі побачила “величезне значення” іноземної допомоги як для цивільних, так і для військових в Україні.

“Припинення цієї війни – це перш за все моральний імператив. Але це також найкраще, що ми можемо зробити для світової економіки”, – сказала Єллен.

За її словами, фінансова підтримка має вирішальне значення для опору України.

“Допомагаючи підтримувати роботу економіки та уряду, ми надаємо Україні необхідну підтримку, щоб вона могла боротися за свободу і свій суверенітет”, – сказала глава Мінфіну США,

Вона додала, що однією з “ключових цілей” Вашингтона є боротьба зі спробами Росії обійти санкції.

Вторгнення Росії в Україну дестабілізувало глобальну економіку, спричинивши різке зростання цін на продукти харчування та паливо. Лідери G7 пообіцяли на саміті НАТО в Литві підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно для перемоги над російським вторгненням. 

Водночас, будь-яка дискусія про Україну є незручною для Індії, яка наразі головує в G20. Індія не засудила російське вторгнення, але також є частиною альянсу QUAD разом з Австралією, Сполученими Штатами та Японією. 

Країни світу суттєво збільшують видатки на озброєння та оборону. Чим вони жертвуватимуть заради цього та якими будуть інвестиції у мілітаризованому світі? Про це розповідає Олександр Болтян у тексті «Світ озброюється: три фактори, що вплинуть на глобальну та українську економіки».

Джерело