Дуда: Гібридні атаки на кордоні з боку Білорусі мають бути припинені

“Йдеться про сотні мігрантів, яких білоруський режим упродовж багатьох місяців намагався переправити до Польщі”.

Президент Польщі Анджей Дуда, під час зустрічі у Варшаві з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом, звернувся до Білорусі із закликом припинити гібридні атаки на кордоні. Про це повідомляє Польське радіо.

“Йдеться про сотні мігрантів, яких білоруський режим упродовж багатьох місяців намагався переправити до Польщі… Це не є жодним секретом, оскільки ми маємо відеодокази того, що ми небезпідставно називаємо це гібридною атакою. Тому що не хто інший, як представники білоруських служб, білоруські офіцери брали участь у витісненні мігрантів до лінії кордону”, – зазначив Дуда.

За його словами, кордон Польщі з Білоруссю є також кордоном Європейського Союзу. Тому, він нагадав, що Польща також несе відповідальність перед своїми європейськими союзниками.

Головною темою зустрічі Дуди і Рінкевичса була безпека в регіоні, зокрема ситуація на кордонах обох країн з Білоруссю.

Ще однією темою розмови була підтримка, яку Польща надає Україні, та результати нещодавнього саміту НАТО. Глава держави нагадав, що польський “військовий контингент присутній в Латвії в рамках посиленої передової присутності НАТО, створеної під час Варшавському саміту 2016 року”.

Дуда запевнив, що Польща підтримає Латвію у військовому плані, “якщо виникне така необхідність”.

Польський лідер пояснив, що також було порушено тему енергетичної співпраці та розвитку співпраці в рамках Тримор’я.

“Це надзвичайно важлива тема. Цінність цієї співпраці стала особливо очевидною у зв’язку з російською агресією проти України”, – додав він.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік заявляв, що Варшава готова до провокацій на кордоні з Білоруссю, а також очікує, що самопроголошений президент Аляксандр Лукашенка може втрутитися у майбутні вибори.

Джерело