Дуда озвучив головні досягнення саміту НАТО щодо України

Польський лідер підкреслив, що вступ нашої держави до НАТО у “недалекому майбутньому” буде величезним зміцненням військового потенціалу Альянсу.

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи саміт НАТО у Вільнюсі, назвав два головних досягнення, що стосуються України. Про це повідомляє Укрінформ.

“Ми озвучували українські очікування, щоб було направлено формальне запрошення для України до НАТО. Таке рішення не було прийнято, але було прийнято цілий ряд інших рішень щодо України, які, без сумніву, наближають Україну до НАТО”, – зазначив польський лідер.

Дуда також нагадав, що найважливішим є те, що НАТО відмовився від Плану дій щодо членства (ПДЧ), і що Україна не мусить проходити цей етап, відтак “економить свій час на вступ до НАТО”.

Другим важливим рішенням для України польський лідер назвав створення Ради НАТО-Україна.

Він додав, що в підсумковому комюніке НАТО чітко вказано, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли буде виконано вимоги. Він додав, що Президент Володимир Зеленський та українська влада розуміють, що прийняття зараз України до НАТО неможливе через війну.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що рішення саміту НАТО щодо України є недостатнім. Однак він висловив сподівання, що через декілька років Україна стане повноцінним членом Альянсу.

Джерело