Ексглава ЦРУ: США треба припинити свою протидію відправці ATACMS в Україну

Він також зазначив, що Київ може “змінити динаміку” війни, якщо зможе перерізати сухопутний міст, який росіяни встановили між Кримом та іншими окупованими територіями.

Колишній директор Центрального розвідувального управління США Девід Петреус закликав Сполучені Штати не блокувати передачу Україні ракет великої дальності. Про це повідомляє The Telegraph.

“США треба припинити свою протидію відправці армійської тактичної ракетної системи (ATACMS), тоді як інші лідери повинні збільшити кількість їхньої далекобійної зброї”, – зазначив колишній очільник ЦРУ

За словами Петреус Київ може “змінити динаміку” війни, якщо зможе перерізати сухопутний міст, який росіяни встановили між Кримом та іншими окупованими територіями.

За його словами, Вашингтон підриває ці перспективи, відхиляючись від певних рішень, у тому числі щодо ATACMS, які можна запускати з ракетної системи залпового вогню HIMARS.

“Я сподіваюся, що … США нададуть армійські тактичні ракетні системи, які подвоять радіус дії того, що ми надали”, – додав він.

Раніше ексдиректор ЦРУ та командувач Центрального командування США у 2008-10 роках генерал Девід Петреус розповів на Київському безпековому форумі 5 вересня, що очікує побачити на полі бою на півдні України “ланцюгову реакцію”. У серпні генерал припускав, що наступальні дії ЗСУ триватимуть тут ще не менше чотирьох місяців, а тому критики швидкості контрнаступу ще будуть здивовані.

Джерело