Екснамісника Лаври Павла звільнили з-під варти: за нього внесли заставу “близько 1000 людей”

Підозрюваний за кількома статтями “Паша Мерседес” уже звернувся до вірян через відео.

Колишнього настоятеля нижньої Києво-Печерської лаври Павла Лебідя, підозрюваного в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні російського вторгнення, у понеділок, 7 серпня, випустили зі слідчого ізолятору. За зловмисника внесли заставу в розмірі близько 33 мільйонів гривень, повідомив адвокат митрополита Української православної церкви (Московського патріархату) протоієрей Микита Чекман у Telegram.

“На веб-сайті Української Православної Церкви було оприлюднено реквізити, за якими кожен міг долучитися та сплатити заставу за Митрополита Павла, прискоривши звільнення зі слідчого ізолятора. Сьогоднішня подія – це спільна заслуга парафіян Української Православної Церкви, які довели, що немає нічого неможливого. Заставу внесли близько 1000 чоловік”, – зазначив адвокат.

Чекман також опублікував відео із самим митрополитом після того, як він вийшов із СІЗО. На шляху священик закликав вірян зберігати віру, залишатися вірними богу, церкві і “земній батьківщині, яка нас виховала, яка нам сьогодні дає можливість і молитися, і пережити ці тяжкі часи, які прийшли на нашу землю”. Він також повторив, що “ворог” намагається роз’єднати громадян, і наголосив, що “любить свою землю, свою батьківщину”. На словах про загиблих воїнів Павло заплакав.

Минулого місяця Соломʼянський районний суд Києва змінив запобіжний захід митрополиту УПЦ МП з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня з можливістю внесення застави у розмірі понад 33 млн грн. Раніше “Паша Мерседес” був під арештом за місцем проживання в селі Вороньків Київської області.

До цього УПЦ МП на чолі з Лебідем відмовилася залишити територію нижньої Києво-Печерської лаври, хоча мала це зробити до 29 березня. Згодом митрополит накинувся з прокльонами на президента Володимира Зеленського та його сім’ю, а також на міністра культури й журналістів. Детальніше про ситуацію з виселенням УПЦ МП з Києво-Печерської лаври читайте в матеріалах Катерини Щоткіної “З рясами — на вихід!”, “Синод на марші”, “Монастирський переділ”, “Чи перетвориться Києво-Печерська лавра на «церковний майдан»?” для ZN.UA.

Джерело