Експертизи у справах «великого будівництва» продовжуються – директор НАБУ

У НАБУ пообіцяли розповісти про результати, як тільки вони з’являться.

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривоніс заявив, що в рамках розслідування групи кримінальних проваджень так званого «великого будівництва» продовжуються експертизи, передає «Інтерфакс-Україна».

«Велике будівництво» – це умовна назва справ щодо інфраструктурних проектів. У нас є низка кримінальних проваджень. Точна кількість експертиз, які призначені в рамках кожного з них, не назву, але за найбільш резонансною експертизою продовжуються. Думаю, що після отримання відповідних висновків ми зможемо говорити про причетних до цих справ осіб та про підозрюваних», – заявив Кривоніс у середу під час пресконференції у Києві за підсумками роботи антикорупційних органів у першому півріччі 2023 року.

Також за його словами, вже є підозрювані у низці виробництв, які стосуються виконання інфраструктурних проєктів упродовж 2020-2022 років. У НАБУ очікують завершення експертиз. Кривоніс пообіцяв повідомити суспільству результати цих експертиз, щойно вони будуть.

Нагадаємо, детективи розслідують, як одна приватна компанія отримала на дороги на Дніпропетровщині 1,5 мільярда гривень, і таким чином було встановлено рекорд фінансування відновлення доріг по всій Україні. Підприємство пов’язують із близькою подругою ексголови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка.

У грудні минулого року детективи НАБУ провели обшуки ексглави обласної військової адміністрації. Тоді ж НАБУ прийшло і до Голіка.

Останній є державним менеджером, який обіймав посаду радника прем’єр-міністра Олексія Гончарука у 2019-2020 роках, а також радником голови Дніпропетровської ОВА. Координатором ініційованої президентом програми «Велике будівництво» він став у лютому 2020 року.

Де-юре Голік немає жодної офіційної посади, але де-факто глибоко залучений до цих процесів – у ЗМІ його зазвичай називають куратором Великого будівництва, яке теж у полі зору НАБУ. Сам він характеризує себе як консультант президентського проекту. Наразі він також інтегрований у процеси відновлення інфраструктури України. При цьому Кирило Тимошенко вже звільнено з ОПУ, а ось «Брабус» Голіка дуже часто паркується у внутрішньому дворі президентського палацу.

Джерело