Ердоган натякнув, що членство Швеції в НАТО може бути відкладено, якщо продовжаться спалення Корану

Туреччина та Угорщина є єдиними країнами НАТО, які ще не схвалили приєднання Швеції. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган натякнув, що ратифікація заявки Швеції на вступ до НАТО може бути відкладена, якщо країна не припинить спалення Корану. Про це повідомляє Bloomberg.

“Швеція повинна в першу чергу подбати про вулиці Стокгольма. Якщо вони не подбають про свої вулиці, якщо ці напади на речі, які ми вважаємо священними, триватимуть, то вони не повинні звинувачувати нас”, – заявив Ердоган.

“Ми не можемо знати, як довго триватимуть дебати в парламенті або комітетах з цього питання, або коли воно буде ухвалене”, – додав він про ратифікацію заявки. 

Останніми місяцями у Швеції під час демонстрацій спалювали або іншим чином оскверняли Коран

Туреччина та Угорщина є єдиними країнами НАТО, які ще не схвалили приєднання Швеції. Ердоган у липні погодився підтримати заявку країни на вступ, ратифікувати її повинен парламент країни. Законодавчий орган не відновить роботу до жовтня, хоча його комітет у закордонних справах може розпочати обговорення раніше, якщо уряд звернеться з відповідним проханням.

Безперешкодне схвалення парламентом залежить від підтримки націоналістичних союзників Ердогана, які закликали Швецію робити більше для боротьби з тероризмом.

Джерело