Естонія закрила в’їзд для авто з російськими номерами

“Ми не можемо допомагати громадянам країни-агресора користуватися благами свободи та демократії, доки Росія продовжує геноцид в Україні”, – заявили в естонському МЗС.

Естонія заборонила в’їзд автомобілям із номерами Російської Федерації, повідомляє err.ee.

Заборона почала діяти 13 вересня з 10:00.

Такий крок країна зробила на виконання нових рекомендацій Європейської комісії із застосування санкцій, які обмежують в’їзд на територію ЄС приватних автомобілів із російськими номерами.

“Мета санкцій проти Росії одна – змусити країну-агресора відступити до своїх кордонів. Оскільки Єврокомісія щойно дала роз’яснення щодо чинних санкцій, а Естонія вважає за необхідне використати всі можливості для підвищення ціни російської агресії, ми дійшли висновку, проконсультувавшись із владою Латвії та Литви, що обмеження є найбільш ефективними при спільному введенні санкцій”, – сказав естонський міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс.

Обмеження на в’їзд торкнулися всіх користувачів авто на російських номерах – незалежно від того, на якій підставі вони їдуть до Естонії чи ЄС. При цьому в них залишилося право потрапити на територію Естонії без автомобіля.

Естонія планує стати першою країною Європейського Союзу, яка цього року легалізує конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для фінансування відновлення України. Цей крок, за словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни, «по-справжньому вдарить» по Росії.

Джерело