Фінляндія розмірковує над ідеєю виробництва бронетехніки спільно з Україною

Поки що все на стадії обговорення.

Фінляндія розпочинає вивчення можливостей щодо виробництва фінської бронетехніки в Україні. Про це повідомило фінське видання Yle.

Зазначається, що розгляд самої ймовірності виробництва бронетехніки розпочався на прохання президента України Володимира Зеленського. Розгляд такої пропозиції може привести до виробництва бронетранспортерів Patria в Україні.

“Якщо ми подивимося на це в довгостроковій перспективі, то ми в Європі зацікавлені в розвитку оборонної промисловості, і ми у Фінляндії, звичайно, маємо величезний досвід у цій галузі”, – сказала міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.

Міністр оборони країни Антті Хякканен зазначив, що Україна виявила інтерес до фінських оборонних компаній.

“Я вважаю, що, безумовно, існують можливості для співпраці, якщо є чітке бажання. Але ми повинні пам’ятати, що коли ми говоримо про зміни у виробничих системах, існує досить багато викликів у зоні конфлікту. Це те, через що ми ретельно проходимо, це не є чимось новим”, – сказав Хякканен.

Україна вже експлуатує польські бронетранспортери Rosomak, які є ліцензійною версією фінського Patria. Також використовуються досить старі фінські бронетранспортери виробництва 80-х років минулого століття.

Джерело