“Гамлет” по-китайськи: що кажуть на Заході про таємне зникнення міністра оборони КНР

Судячи з проведення паралелей із трагедією Шекспіра, на Заході підозрюють усунення Лі Шанфу. Востаннє він з’являвся на публіці ще вкінці серпня. 

Таємниця, що оточує статус міністра оборони Китаю, викликає питання про турбулентність у новому складі лояльних до президента Сі Цзіньпіна представників влади. Щодо Сі, то нагадаємо, що пройшов лише рік після його третього терміну на посаді, пише Bloomberg.

Лі Шанфу не з’являвся на публіці більше двох тижнів, і постійно надходять повідомлення про те, що четвертий за старшинством військовий діяч Китаю є останнім вищим чиновником Комуністичної партії, якого раптово вигнали з вищих ешелонів.

Уряд США вважає, що міністра оборони звільнили з посади та розпочато розслідування, йдеться у звіті Financial Times із посиланням на трьох американських чиновників і двох осіб, які ознайомилися з розвідданими. 

Міністр оборони Китаю мав бути присутнім на щорічній зустрічі з лідерами оборони В’єтнаму минулого тижня, але її скасували за короткий термін,. Двоє в’єтнамських чиновників повідомили, що у поясненні щодо відсутності міністра Пекін посилався на “стан його здоров’я”.

 Посол США в Японії Рам Емануель написав на платформі соціальних мереж X, що Лі також пропустив зустріч з командувачем ВМС Сінгапуру. «Прогнило щось в Данському королівстві»., — додав Емануель, цитуючи знамениту трагедію Шекспіра «Гамлет».

Проводячи паралелі з тим, про що  писав Шекспір ​​у «Гамлеті», автори зазначають: міністра оборони Лі Шанфу ніхто не бачив і не чув протягом 3 тижнів. Він не з’явився під час поїздки до В’єтнаму. Він відсутній на запланованій зустрічі з командувачем ВМС Сінгапуру…

Зникнення міністра оборони з поля зору громадськості сталося після того, як протягом останніх місяців Сі без пояснення причин звільнив кількох інших вищих лідерів. Ці кроки посилили побоювання інвесторів, що коливання політики Сі та прогалини в офіційних даних роблять Китай більш нестабільним, водночас Пекін прагне залучити іноземний капітал, щоб підтримати свою економіку, що сповільнюється.

Раніше глава Міноборони Китаю застеріг від “гри з вогнем”. Навколо чого?

Джерело