Гарантії для України від G7 – ЄС буде ключовим партнером

ЄС буде ключовим партнером у наданні гарантій Україні від G7, - голова Єврокомісії

Європейський союз буде ключовим партнером у наданні гарантій безпеки України з боку “Великої сімки” (G7).

Про це заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Єврокомісії у Twitter.

“З першого дня вторгнення Європейський Союз і його партнери по G7 стоять пліч-о-пліч з Україною. Ми надали хороброму українському народу гуманітарну підтримку, суттєву фінансову допомогу, а також надали зброю і навчання”, – заявила вона.

За словами фон дер Ляєн, країни “Великої сімки” беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення довгострокової безпеки та економічного процвітання України в рамках євроатлантичної спільноти.

“Сьогодні “Велика сімка” ухвалить відповідну декларацію. ЄС буде ключовим партнером у цих зусиллях. Ми продовжуватимемо підтримувати економічну стійкість України, щоб вона могла протистояти російській агресії”, – наголосила вона.

Глава Єврокомісії додала, що країни G7 продовжуватимуть нав’язувати Росії санкції.

“Ми продовжуватимемо притягати Росію до відповідальності за її воєнні злочини. І ми продовжуватимемо підтримувати гідні захоплення зусилля України з проведення реформ на шляху до вступу в ЄС”, – підкреслила вона.

Результати саміту НАТО

12 липня у Вільнюсі триває другий день саміту країн НАТО. Його головною темою є Україна. Напередодні союзники погодили спільне комюніке, яке має наблизити інтеграцію України. Зокрема, йдеться про:

  • багаторічній програмі допомоги Україні;
  • створення органу Рада Україна – НАТО;
  • скасування вимоги щодо виконання ПДЧ.

Президент Володимир Зеленський заявив, що гарантії безпеки для України з боку країн G7 будуть конкретним успіхом для Києва.

Джерело