Глава МЗС Литви: Ми очікуємо, що переговори про вступ України до Євросоюзу розпочнуться наприкінці цього року

Він також наголосив, що потрібно прискорити надання Україні військової допомоги, зокрема, винищувачів F16, засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс на зустрічі глав МЗС країн Балтії та Північних країн заявив, що переговори про вступ України до Європейського Союзу можуть початися вже наприкінці поточного року. Про це повідомляє LRT.

“Що стосується ЄС, то його розширення є питанням довгострокового забезпечення безпеки, яке ми можемо запропонувати Україні та гарантувати собі. Ми очікуємо, що переговори про вступ з Україною розпочнуться наприкінці цього року”, – сказав очільник дипломатичного відомства.

Говорячи про членство України в НАТО, Ландсбергіс зауважив, що на саміті у Вільнюсі погодились, що Україна стане членом Альянсу.

“Саміту НАТО у Вільнюсі вдалося наблизити Україну до НАТО. Ми повинні скористатися цією можливістю і рухатися вперед з максимальною швидкістю за той короткий час, що залишився до Вашингтонського саміту”, – зазначив міністр.

За його словами, потрібно прискорити надання Україні військової допомоги, зокрема, винищувачів F16, засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.

“Ми також повинні допомогти Україні захистити шляхи експорту українського зерна”, – додав він.

Раніше Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявляв, що Євросоюз має встановити певний часовий горизонт для приєднання до блоку нових країн-членів, а також назвав тих, хто має стати частиною ЄС швидко. На його думку, важливо зафіксувати політичні зобов’язання з боку Європейського Союзу стосовно нових членів. Він очікує, що блок може збільшитися під час хвилі розширення на 10 країн.

Джерело