Глава ТСК з виявлення корупції в Національній академії аграрних наук Гунько обіцяв вирішити питання за хабар. Підозра вже готова – САП

Депутат, за даними слідства, використовував свої повноваження для впливу на НААН і тиску на підприємства.

Народний депутат із фракції “Слуга народу” Анатолій Гунько, якого 8 серпня викрили разом зі спільниками на отриманні хабаря в 85 тисяч доларів, обіцяв підприємцю не лише передати в оренду державні землі Національної академії аграрних наук України, а й вирішити певні проблеми, що можуть виникнути після. При цьому він є головою тимчасової слідчої комісії з виявлення корупції в НААН, розповів заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Синюк у коментарі ZN.UA.

Керівником САП підписано повідомлення про підозру за частиною 4 статті 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою), її мають вручити найближчим часом. Крім того, затверджено клопотання про обрання депутату запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в понад 50 мільйонів гривень. Йому загрожуватиме від восьми до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Синюк уточнив, що 85 тисяч Гунько мав отримати в якості “задатку”, тобто це лише частина озвученої народним обранцем неправомірної вигоди. Загальна ж сума хабаря мала становити 221 тисячу доларів.

“Чому саме 221 тисячу? Надання неправомірної вигоди стосувалося передачі в оренду земельної ділянки загальною площею 1700 гектарів. Це площа земель, яка є в державній власності, і якою розпоряджається дослідне господарство, що розташоване на території Рівненської області. Тобто загалом 1700 гектарів. За передачу цієї землі наш нардеп озвучив суму 130 доларів за гектар. Відповідно, 130 помножити на 1700 – виходить 221 тисяча”, – пояснив Синюк.

За даними САП, іншу частину грошей народний обранець просив передати вже ближче до збору урожаю або після збору врожаю.

Як казав Гунько, у суму входило вирішення можливих питань, наприклад, із правоохоронними органами, іншими контролюючими структурами, місцевими органами влади.

“Основне те, що він не тільки член правоохоронного комітету парламенту, а і голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) з виявлення корупції в Національній академії аграрних наук. Він використовував свої повноваження для того, щоб чинити тиск на підприємства академії. Він постійно звертався до правоохоронних органів та прокуратури із запитами про те, які є кримінальні провадження, що стосуються підприємств, які відносяться до сфери Національної академії аграрних наук, він знав всі кримінальні провадження”, – наголосив представник САП.

Заступник глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури уточнив, що Гунько звертався з питань кримінальних проваджень щодо певних підприємств, мав інформацію про стан справ. Деякі компанії зловмисник захищав, а щодо інших закликав пришвидшити розслідування та повідомити про підозру.

Крім того, у зафіксованих розмовах політик говорив про намір поставити “своїх людей” та наявність “своїх людей” на окремих підприємствах.

“Тобто він (Гунько – ред.), грубо кажучи, використовував свої повноваження як голови ТСК для того, щоб впливати на Національну академію аграрних наук, впливати на призначення своїх кадрів, довірених осіб на ці підприємства. І, відповідно, після того, як будуть поставлені на підприємства свої люди, він уже може розпоряджатися і вирішувати, з ким підприємства будуть підписувати договора”, – пояснив Синюк.

У 2023 році суд визнав Анатолія Гунька винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Він написав депутатське звернення до начальника ГУ НП в Чернігівській області Нідзельського В.О., в якому надавав вказівки органу досудового розслідування в його депутатському зверненні.

Також у 2022 році Національне агентство з питань запобігання корупції склало адміністративний протокол щодо Анатолія Гунька за те, що помічник йому подарував годинник Breguet за понад 10 тисяч доларів.

Джерело