Хто стане наступником Кадирова в разі його смерті: думки експертів

Експерти звернули увагу на два критерії для такої людини.

Експерти з Північного Кавказу вважають, що потенційним наступником глави Чечні Рамзана Кадирова має бути людина, близька до нього та його родини, з опорою в силових структурах. Про це йдеться в тексті оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка “У Путіна є план Б на випадок смерті Кадирова”, підготовленому на тлі інформації Telegram-каналів про різке погіршення здоров’я чеченського лідера.

Так, заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов вважає, що наступником може стати і старший син Кадирова Ахмат, і спікер парламенту Чечні Магомед Даудов (“Лорд”), і депутат Державної думи Росії Адам Делімханов.

“Безперечно, Кадиров ставить на сина, і є домовленості з Делімхановим і представниками силового блоку. Та оскільки Ахмату 17 років, не виключаю, що до його повноліття на чолі республіки стоятиме якась перехідна постать”, – додав експерт.

У свою чергу, сходознавець і член експертної ради Центру цивільних свобод В’ячеслав Ліхачов висловив невпевненість, що зустріч президента РФ Владіміра Путіна з Ахматом Кадировим навесні була знайомством із наступником на посаді глави Чеченської республіки

“На Кавказі з його культом маскулінних лідерів 17-річного юнака серйозно не сприйматимуть як спадкоємця альфа-самця”, – зауважив Ліхачов.

На думку експерта, в разі смерті Кадирова його наступником стане не просто людина з оточення, а виходець із силових структур. Наприклад, таким може бути Адам Делімханов, відомий своєю участю у війні проти України.

Як написав автор статті Кравченко, цілком імовірно, що за сценарію смерті глави республіки страх “кадироців” перед помстою чеченців підштовхуватиме їх до того, щоб домовитися між собою та з Москвою.

Також у тексті йдеться про те, що, якщо в глави Чечні Рамзана Кадирова дійсно є проблеми зі здоров’ям, то російське керівництво в Москві мало час, аби підготуватися до різних сценаріїв та зберегти стабільність у республіці.

Джерело