Кіпріоти пройшли навчання на ізраїльських танках Merkava

Після поставки цієї техніки, острівна країна може передати Україні російські Т-80.

Військовослужбовці армії Республіки Кіпр пройшли чотирьохтижневий курс навчання на ізраїльських танках Merkava. Про це повідомляє джерело, пов’язане з армією оборони Ізраїлю, пише Telegram-канал The Tactical Jew.

За його інформацією, із травня 2023 року офіцери-танкісти Національної гвардії Кіпру проходили чотиритижневе навчання на танках Merkava. Воно проходило в рамках офіцерських курсів підготовки Бронетанкового корпусу Армії оборони Ізраїлю на базі 460 бронетанкової бригади.

Раніше ізраїльські видання повідомляли, що Кіпр – один із двох іноземних замовників, котрим продадуть сотні танків Merkava Mk.2 та Merkava Mk.3. При цьому уряд Кіпру заперечував можливе придбання танків.

Одна з причин купівлі танків Merkava – ймовірні труднощі з отриманням запасних частин для російських танків протягом наступних кількох років через війну Росії проти України та міжнародні санкції проти Москви.

Таким чином, після отримання Кіпром нових танків, стає ймовірною передача Україні радянських Т-80У та Т-80УК, якими зараз озброєна армія країни.

Як повідомлялося раніше, влада Кіпру сповістила 3 000 біженців з України, які живуть у місцевих готелях, що з 31 травня 2023 року їх виселятимуть із житла. 

Джерело