Кабмін призначив Олену Думу головою АРМА – попри тиск громадськості та відкликаний голос

Антикорупційні громадські організації обурені 

30 червня уряд призначив головою АРМА ексзаступницю голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олену Думу, проти чого виступала антикорупційна громадська організація Transparency International Ukraine, заявивши про великі репутаційні ризики для країни. 

«Призначено Думу Олену Олексіївну Головою Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», – повідомив у Telegram постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Нагадаємо, що 29 червня свій голос за Думу відкликав Дмитро Остапенко – один із членів конкурсної комісії з відбору глави АРМА, заявивши, що не зміг ознайомитися з усією інформацією та професійною діяльністю Олени Думи, а після суспільного резонансу та висвітлення фактів з біографії Думи вважає недоцільним її обирати. Відкликавши свій голос, він зрівняв кількість голосів за Думу з кількістю голосів за іншого кандидата. 

Transparency International Ukraine закликала членів Кабінету Міністрів не голосувати за призначення переможниці конкурсу на посаду глави АРМА, зазначаючи, що досвід її роботи не повʼязаний з роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції та з управлінням чи розшуком активів – а це «викликає сумніви у тому, наскільки компетентно вона зможе контролювати роботу працівників АРМА». Також громадська організація зазначає, що у 2019 році Дума брала безпосередню участь в агітації за одного із кандидатів в президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду, що «вказує на політичну заангажованість.., що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді».

Група послів країн G7 заявила у Twitter, що «зауважила занепокоєність громадянського суспільства щодо вжитих процедур» та наголосила на тому, що необхідно «зміцнити довіру до ARMA».

Голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін вважає, що Офіс президента та Кабмін «плюнули на позицію союзників, призначивши Думу керівницею агенції».  

«Більше того, ОП і Уряд таким чином плюнули в американців прямо напередодні історичного саміту НАТО, де позиція Байдена є визначальною», – зазначив Шабунін у Telegram. 

Думу називають кандидатом від Офіса президента. Про те, як відбувався конкурс, читайте у статті голови правління StateWatch Олександра Лємєнова «Як Офіс президента просуває кандидата на голову АРМА» на ZN.UA.

Джерело