Качки замість уток: у Міноборони так поспішали укласти скандальний контракт про куртки, що «забули» вичитати його переклад – ЦПК

Імовірно, відомство підвів Google перекладач.

Під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради, де розглядалися скандальні закупівлі курток Міністерства оборони, Центр протидії корупції (ЦПК) отримав доступ до копії контракту № VV2022–M1908 з Vector avia. У його тексті наявні помилки, які можуть свідчити про те, що договір не вичитали після перекладу. Розслідувачі стверджують, що це могло статися через поспіх із укладанням контракту.

Саме про цей контракт писали Юрій Ніколов та Віталій Кононученко на ZN.UA у своєму розслідуванні «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони», де розповіли що восени 2022 року відомство закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Пізніше журналіст «Української правди» Михайло Ткач опублікував розслідування, де зʼясувалося, що куртки за цим та декількома іншими контрактами уклали з «турецькою» фірмою Vector avia hava araçlari, співвласником якої на той момент був племінник нардепа з оборонного комітету від «Слуги народу» Геннадія Касая – Олександр Касай.

Центр протидії корупції опублікував один із додатків до цього контракту. На переконання ЦПК, він свідчить, що у Міноборони так поспішали укласти контракт на 54 млн доларів з фірмою родича нардепа, що навіть не вичитали його змісту.

«Так, в українському перекладі замість слова «уток» (це сукупність паралельних одна одній ниток у тканині) всюди згадується слово «качка». Слово «уток» використовується  в технічних умовах щодо виробництва курток, затверджених в Міноборони, та й взагалі добре відомий виробникам форми, до яких турецька фірма не відноситься.

Схоже, спершу перекладали на російську, а потім вже українську, інакше важко пояснити звідки слово «качок» могло взятися у тексті», – зазначили у ЦПК.

Зауважимо, ані в офісі президента, ані особисто президент Володимир Зеленський досі жодним чином не прокоментували розслідування ZN.UA, а сам міністр оборони Олексій Резніков спочатку говорив, що все це вигадка, а потім почав пропонувати «парі» журналістам, замість ініціювати додаткову перевірку у відомстві та піти у відставку.

Джерело