Київрада звернулася до президента із закликом повернути Кличку право звільнення голів РДА та подання кандидатур

Мер Києва вказав на “ознаки розбалансування влади і внесення хаосу в управління столицею”.

Київська міська рада погодила звернення до президента України Володимира Зеленського із закликом повернути міському голові право подавати кандидатури на призначення і звільнення голів районів столиці. Про це київський мер Віталій Кличко написав у своєму Telegram.

“Київрада сьогодні ухвалила звернення до Президента, парламенту та уряду з вимогою дотримуватися конституційних гарантій прав місцевого самоврядування. А саме — щоб виконавчий орган Київради очолював обраний міський голова, як це є за законом про столицю і рішенням Конституційного Суду 2001 року”, — зазначив Кличко.

За словами міського голови, 90% повноважень міської адміністрації — це повноваження органів місцевого самоврядування, і вони не можуть бути делеговані іншим органами влади.

Водночас Кличко зауважив, що у зверненні також ідеться про повернення міському голові права подавати кандидатури на призначення та звільнення голів районів міста Києва.

“Нині ж ситуація така, що повноваження в одних, а відповідальність тільки на мері міста. В результаті цього ми вже бачимо ознаки розбалансування влади і внесення хаосу в управління столицею”, — зауважив міський голова.

У ніч на 1 червня в Києві через зачинене укриття загинули жінка з дитиною. Ця трагедія не лише порушила проблеми готовності укриттів, меж відповідальності центральної та місцевої влади, а й поставила руба питання системи організації влади в столиці. Одразу після трагедії Володимир Зеленський натяком звинуватив місцеву владу в недбалості, а на сайті президента з’явилася петиція з проханням відсторонити Кличка з посади голови КМДА. Який хід зробить Зеленський? І як виходитиме з побудованого власними руками лабіринту Кличко? Читайте у статті “Зеленський vs Кличко: як мер Києва став заручником власної недалекоглядності” аналітика Руху ЧЕСНО Михайла Загороднього.

Джерело