Китай проводить навчання з бойовою стрільбою поблизу Тайваню

США та союзники проводять навчання у Філіппінському морі.

У вівторок, 13 червня, Китай розпочав військові навчання у Східно-Китайському морі на північ від Тайваню, включаючи бойові стрільби з військових кораблів, в той час, як США і їхні союзники проводять власні навчання в західній частині Тихого океану. Про це повідомляє Reuters.

Китай регулярно проводить навчання вздовж свого узбережжя, хоча найбільшу увагу привертають ті, що проходять поблизу Тайваню.

Китайська адміністрація морської безпеки оголосила попередження про заборону плавання з ранку до середини дня у вівторок в районі міста Тайчжоу в провінції Чжецзян для проведення навчань з бойовою стрільбою з військових кораблів. Інші навчання в цьому ж районі триватимуть до пізнього вечора вівторка, йдеться в повідомленні.

Навчання проходять поблизу островів Дачень, які Тайвань контролював до 1955 року. Тайвань досі контролює острови Мацзу і Цзіньмень біля узбережжя китайської провінції Фуцзянь, утримуючи їх відтоді, як уряд Китайської Республіки перейшов до Тайбею.

Пекін проведе окремі навчання в іншій північній частині Східно-Китайського моря до пізнього вечора середи, 14 червня, повідомила Адміністрація морської безпеки Китаю.

Навчання Китаю в Східно-Китайському морі збігаються з чотиристоронніми військово-морськими навчаннями у Філіппінському морі, які розпочалися в п’ятницю, 9 червня, за участю США, Японії, Канади і Франції.

До навчань залучені дві авіаносні ударні групи на чолі з американськими авіаносцями USS Nimitz і USS Ronald Reagan, які вперше з червня 2020 року діють спільно.

Нещодавно китайські військові літаки перетнули серединну лінію Тайванської протоки. Крім того, чотири військові кораблі Китаю здійснювали бойове патрулювання.

Раніше повідомлялося, що США, Тайвань і Японія будуть обмінюватися даними з військово-морських розвідувальних безпілотників у режимі реального часу, що демонструє прагнення Вашингтона посилити координацію в разі нападу Китаю на Тайвань. 

 

Джерело