Китай розкритикував Японію за “негативні тенденції” у питанні Тайваню 

Пекін вважає острів своєю територією. 

У четвер, 6 липня, головний дипломат Китаю Ван І розкритикував Японію за останні “негативні тенденції в питанні Тайваню” під час зустрічі в Пекіні з колишнім спікером Палати представників парламенту Японії Йохеєм Коно. Про це повідомляє KYODO NEWS.

Ван розкритикував заяву деяких кіл у Японії про те, що будь-яка непередбачувана ситуація навколо Тайваню стане надзвичайною для Японії, назвавши її “абсурдною і небезпечною” та закликавши Токіо бути “дуже пильним”.

Колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе був серед прихильників такої позиції. Пекін же розглядає Тайвань як провінцію-відступника і виступає проти будь-яких офіційних контактів з островом з боку іноземних держав.

На зустрічі з Коно, який перебуває в Пекіні з близько 80 членами делегації Японії, серед яких багато представників бізнесу, Ван сказав, що китайсько-японські відносини “перебувають на новому критичному етапі”, оскільки обидві країни відзначають цього року 45-ту річницю укладення двостороннього Договору про мир і дружбу 1978 року.

Ван закликав Токіо виступити проти відокремлення від другої за величиною економіки світу і “виключити зовнішнє втручання”, натякаючи на союзника Японії у сфері безпеки – Сполучені Штати. На тлі посилення американсько-китайського суперництва Вашингтон закликає зменшити економічну залежність від Пекіна.

У відповідь Коно заявив, що бізнес-спільнота загалом не підтримує політизацію економічних питань, і роз’єднання не відповідає інтересам жодної зі сторін.

У середу, 5 липня, місія Японської асоціації сприяння міжнародній торгівлі зустрілася з прем’єром Китаю Лі Цяном. Група, до складу якої входить губернатор Окінави Денні Тамакі, перебуває в Китаї з першим візитом із квітня 2019 року.

Раніше повідомлялося про напругу між Японією та Китаєм щодо питання Тайваню. У квітні посол Китаю в Японії У Цзянхао заявив, що Тайвань – це червона лінія, яку не можна перетинати.

Таким чином У відреагував на заяви японських офіційних осіб про те, що будь-які непередбачені обставини на Тайвані означатимуть непередбачені обставини для Японії, чиї південно-західні острови знаходяться поруч. 

Китайський посол заявив, що пов’язувати безпеку Японії з безпекою Тайваню небезпечно. Також він звинуватив США у веденні «негативної кампанію» проти Китаю та намаганні залучити до неї інші країни.

Джерело