Китай уклав другу велику угоду з Катаром щодо купівлі скрапленого газу 

Оскільки відносини Пекіна з США та Австралією — великими експортерами СПГ, напружені, компанії Китаю звертаються до Катару.

Катар у вівторок, 20 червня, уклав другу велику угоду про постачання скрапленого природного газу з китайською державною компанією менш ніж за рік, що виводить Азію вперед у перегонах за забезпечення поставок газу з масштабного проекту Дохи з розширення видобутку. Про це повідомляє Reuters.

Китайська національна нафтогазова корпорація (CNPC) і QatarEnergy підписали 27-річну угоду, згідно з якою Пекін купуватиме 4 мільйони метричних тонн скрапленого природного газу (СПГ) на рік.

CNPC також візьме участь у розширенні катарського СПГ-проекту “Північне родовище”, заявив на підписанні угоди глава QatarEnergy Саад аль-Каабі. Ця частка еквівалентна 5% однієї лінії СПГ потужністю 8 млн тонн на рік.

“Сьогодні ми підписуємо дві угоди, які ще більше посилять наші міцні відносини з одним із найважливіших газових ринків у світі та ключовим ринком для катарських енергетичних продуктів”, – сказав Каабі.

У листопаді QatarEnergy уклала ідентичну угоду з китайською компанією Sinopec на постачання 4 млн метричних тонн газу на рік терміном на 27 років. Державний китайський газовий гігант також отримав частку в проекті.

Азія, з її апетитом до довгострокових угод купівлі-продажу, випередила Європу в “бронюванні” поставок з двоетапного плану Катару з розширення, який збільшить потужності зі скраплення до 126 мільйонів метричних тонн на рік до 2027 року з 77 мільйонів.

За словами Каабі, інші покупці з Азії також ведуть переговори про придбання частки в проекті.

Катар є великим глобальним експортером СПГ, і конкуренція за нього загострилася з початком війни РФ проти України, зокрема, Європа потребує величезних обсягів для заміщення російського трубопровідного газу, який раніше становив майже 40% імпорту континенту.

Оскільки відносини Пекіна зі Сполученими Штатами та Австралією, двома найбільшими конкурентами Катару в експорті СПГ, є напруженими, китайські національні енергетичні компанії все частіше розглядають Катар як більш безпечний об’єкт для інвестицій.

Джерело