Клімкін: Переговори України з ЄС про вступ будуть надзвичайно складними

Щоб прийняти до себе Україну, ЄС також має змінитися, наголошує ексміністр.

Переговори України з Європейським Союзом про вступ будуть надзвичайно складними, і ЄС наразі не знає, яким чином інкорпорувати нас політично, фінансово та ментально, пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку, міністр закордонних справ України (2014–2019) Павло Клімкін у статті «Поразка Росії: чого “боїться” Захід і що треба робити Україні».

«Як маємо фундаментально змінитися для вступу ми, так має змінитися і сам ЄС, причому позитивна емоція стосовно нас очевидно не гарантована, адже втоми, на жаль, ніхто не скасовував», – йдеться у статті.

При цьому Клімкін зазначає, що при всіх спокусах зробити більше у “незахідному світі” й посилити там позиції України, він залишав би, за умов обмежених ресурсів, країни ЄС і США пріоритетами номер 1, 2 і 3 нашої роботи, включно з публічною дипломатією. «Адже наші виклики тільки починаються, а членство в ЄС і НАТО – для нас питання життя чи смерті»,  – додав ексміністр.

За словами віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Україна хоче почати переговори про вступ до ЄС вже в грудні

Джерело