Колишній посадовець ФБР визнав себе винним у роботі на підсанкційного російського олігарха

Він збирав для Дерипаски компромат на його конкурента Потаніна.

Колишній керівник контррозвідки польового офісу ФБР у Нью-Йорку у вівторок визнав себе винним через участь у схемі, яка працювала на російського олігарха, який потрапив під санкції у 2021 році, повідомляє CNN.

Чарльз МакГонігал, який 22 роки відслужив у ФБР і вийшов у відставку в 2018 році, пішов на угоду із прокуратурою і визнав себе винним у федеральному суді за одним пунктом звинувачення: у змові з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEPA) і відмиванні грошей.

Колишнього високопосадовця ФБР заарештували в міжнародному аеропорту імені Джона Ф. Кеннеді в січні та висунули звинувачення у двох окремих обвинуваченнях у Нью-Йорку та Вашингтоні за нібито співпрацю з російським олігархом Олегом Дерипаскою, який потрапив під санкції, і приховування сотень тисяч доларів, які він отримав від колишнього співробітника албанської розвідувальної служби.

У суді 55-річний МакГонігал заявив, що «глибоко розкаюється» у своїх діях.

«Я виступаю перед вами в цьому суді, щоб взяти на себе повну відповідальність, оскільки мої дії ніколи не мали на меті завдати шкоди Сполученим Штатам, ФБР і моїй сім’ї та друзям», — сказав він у емоційній промові.

За його словами, він домовився «з іншою стороною» про збір у відкритих джерелах інформації, яка могла б зганьбити російського олігарха Владіміра Потаніна, який був бізнес-конкурентом Олега Дерипаски.

МакГонігал додав, що знав про внесення Дерипаски урядом США до санкційного списку і вважав, що зібрана ним формація мала бути використана для включення до цього списку і Потаніна.

«Я розумів, що робота, яку я виконував, принесе певну користь Дерипасці, і згідно із законодавством США я не повинен був надавати йому жодних послуг, навіть опосередковано», — продовжив він.

Тепер МакГонігал тепер може отримати термін ув’язнення строком до п’яти років. Вирок йому мають оголосити 14 грудня.

Його адвокати повідомили, що попросять суддю перед винесенням вироку розглянути секретну інформацію про роботу МакГонігала на уряд США.

Нагадаємо, восени також британський бізнесмен Грем Бонем-Картер був заарештований за звинуваченнями Сполучених Штатів Америки у змові з метою порушення санкцій, накладених на російського олігарха Олега Дерипаску.

Високопоставлений співробітник ФБР і ЦРУ з довгим послужним списком, новий конгресмен-республіканець з вигаданою від початку і до кінця біографією — до кожного з них Росія підібрала «золотий ключик».

Про те, як Росія намагається прогризти американську систему зсередини, читайте у статті Анни Бродскі-Кроткіної «Стратегія миші: як росія купує агентів у ключових інститутах США».

Джерело