Коломойському вручили підозру за двома статтями

До Ігоря Коломойського прийшли СБУ, БЕБ та генпрокуратура.

Зранку, 2 вересня, правоохоронці вручили підозру Ігорю Коломойському, повідомила Служба безпеки України. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу України.

Зокрема, СБУ, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили підозру за ст. 190 та 209, а саме легалізація майна, отриманого шахрайським шляхом.

Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда грн. Зокрема, він вивів їх за кордон за допомогою підконтрольних йому банків. В Офісі генпрокурора уточнили, що мова йде про легалізацію 570 млн грн.

У лютому 2023 року СБУ провела низку обшуків за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Зокрема, співробітники спецслужби завітали й до бізнесмена Ігоря Коломойського. Тоді в СБУ заявили, що протиправні схеми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом. При цьому у спецслужбі нагадали, що «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України, а ПАТ «Укртатнафта» – нафтопереробною.

Демонстративна показовість обшуку, який у лютому пройшов у Ігоря Коломойського, насторожує, адже справа важлива, а йдеться в ній про зниклі десятки мільярдів, тож не до вистав. Чи є шанси у розслідування, крім картинки, вийти ще й на результати, аналізує Ігор Маскалевич у тексті «Справа «Укрнафти»: про що говорять показові обшуки в Коломойського».

Джерело