Країни-члени ЄС повинні зробити більше, щоб збільшити обсяги передачі боєприпасів України – міністр оборони Естонії Певкур

“На кону життя українців, а також власна здатність Європи захищатися”.

Міністр оборони Естонії Ганно Певкур закликав Євросоюз “зробити більше”, щоб Україна отримала обіцяну кількість боєприпасів. Про це повідомляє ERR.

“Цієї весни ми спільно в ЄС домовилися, що відправимо в Україну 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року. Залишилося шість місяців, але вже зараз зрозуміло, що всі країни-члени ЄС повинні зробити більше, щоб досягти цієї мети. На додаток до відправки наявних запасів і виробництва нових, ми також повинні швидко розглянути альтернативи для досягнення мети, включаючи закупівлі з третіх країн”, – зазначив глава естонського Міноборони

Певкур наголосив, що повільні темпи збільшення витрат на оборону та інвестицій у Європі є перешкодою як для підтримки України, так і для підвищення обороноздатності країн ЄС.

“На кону життя українців, а також власна здатність Європи захищатися. Річний валовий внутрішній продукт Європейського Союзу становить приблизно 16 трильйонів євро, однак із Європейського фонду миру ми надали підтримку на суму 4,6 мільярда євро, що становить лише 0,03% європейського ВВП. Це свідчить про те, що ми маємо спільну спроможність як підтримувати Україну до її перемоги, так і забезпечувати безпеку наших громадян”, – розповів він.

Раніше пресслужба міністерства оборони Естонії у своїх соцмережах повідомляла, що уряд Естонії витратить додаткові 1,2 мільярда євро на підтримку обороноздатності – це приблизно 20% від загального річного оборонного бюджету країни. Додаткові інвестиції планують вкласти в закупівлю боєприпасів протягом 2024-2027 років.

 

Джерело