Кулеба назвав три причини, чому ЄС не запроваджує санкції проти Росатому

"Життя цинічне". Кулеба розповів, чому досі ЄС не запровадив санкції проти "Росатому"

Європейський союз не запроваджує санкції проти “Росатома”, оскільки у компанії є спільний бізнес з європейськими компаніями. Вони, зокрема, обслуговують атомні електростанції на території Європи.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.

“Життя дуже цинічне. Тому що деякі компанії держав-партнерів України, які дуже багато нам допомагають, ці компанії є партнерами “Росатома” в реалізації низки проєктів”, – заявив він.

Міністр додав, що також санкції проти “Росатома” не вводять через те, що на території ЄС все ще діють атомні електростанції, “підв’язані” під обслуговування росіянами з часів СРСР.

Крім цього, в Угорщині триває будівництво росіянами атомної електростанції.

“На стику цих трьох чинників немає потужних санкцій проти “Росатома”, хоча вони потрібні. І ми займаємо дуже жорстку позицію, і президент порушує це питання у своїх розмовах, і я просуваю питання санкцій проти “Росатома” – заявив міністр.

Він наголосив, що питання введення санкцій проти “Росатома” – непроста історія через те, що цією темою “зав’язані великий бізнес, а також політичні інтереси та інтереси безпеки”.

Санкції проти РФ

У ЄС зараз ведеться робота над 11-м пакетом санкцій щодо Росії, тому частина країн відновили тиск проти ядерної промисловості країни.

Додамо, на початку травня Верховна рада України закликала іноземні держави запровадити санкції проти “Росатому”.

Раніше в Офісі президента України заявляли, що міжнародним партнерам слід сконцентруватися на введених санкціях проти “Росатому” та російських банків, а також пропагандистів.

    Джерело