Куртки для ЗСУ: У контракті з турецькою компанією міцність тканини втричі менша за оголошену Міноборони

Юрій Ніколов зазначив, що з ціною курток також було не все так добре.

У контракті з турецькою компанією на постачання зимових курток для ЗСУ найбільші вимоги на розрив тканини були визначені втричі меншими від заявлених Міністерством оборони України. Про це повідомив журналіст та автор ZN.UA Юрій Ніколов.

«Отже, завдяки тому, що Шарапов був змушений надати документи антикорупційного комітету Верховної Ради, з’ясувалось, що контракті з турецькою фірмою Vector avia найбільші вимоги до тканини на розрив становили 450 Ньютон. Якщо дуже спрощено, то тканина не має розповзтись, якщо до неї підвісити чотирьох кілограмовий вантаж. А при п’яти кілограмах – вже попливе», – написав Ніколов у Facebook. 

Водночас за його словами, технічні умови Міноборони передбачають, що тканина курток на розрив мала найбільшу міцність 1 400 Ньютонів. Тобто вони були нібито втричі міцнішою.

«На додаток, нам розповідали що і ціна однакова. Але. Турецькі куртки купували за ціною 86 доларів за штуку без ПДВ. А в українців на тендерах – за ціною від 77 до 89 доларів з ПДВ. Тобто тут ще й в бюджет повернуться 20 відсотків. А по турецькому контракту тупо з країни по повній передоплаті вивели 54 мільйони доларів», – додав Ніколов.

У нещодавньому розслідуванні «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони» Юрій Ніколов та Віталій Кононученко розповіли, що восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. 

Згодом Ніколов також повідомив, що міністр Резніков наказом змінив Порядок здійснення контролю за якістю речового майна, що постачається для потреб ЗСУ. Ці зміни дозволили приймати військовий одяг виключно на перевірці відповідності «робочому зразку», а «робочим зразком» назвали примірник товару від виробника, який міг не відповідати нормативним вимогам України. Ба більше, навіть на відповідність «робочому зразку» дозволили приймати без лабораторних випробувань.  

Ані в офісі президента, ані особисто президент Зеленський жодним чином не прокоментували розслідування ZN.UA, а сам міністр оборони Резніков спочатку говорив, що все це вигадка, а потім запропонував «парі» журналістам, замість того, щоб ініціювати додаткову перевірку у відомстві.

Щоправда, 3 вересня Володимир Зеленський заявив, що збирається замінити міністра оборони. Замість Резнікова очолити оборонне відомство може глава Фонду державного майна Рустем Умєров.

Джерело