Літні куртки для ЗСУ за ціною зимових: Резніков пропонує парі після розслідування ZN.UA

Програш має стати підставою для звільнення міністра оборони.

Міністр оборони України Олексій Резніков відреагував на нові факти щодо бенефіціарів корупції на “зимових” куртках для українських військових, про постачання яких писали Юрій Ніколов і Віталій Кононученко в розслідуванні ZN.UA “Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони”. У коментарі виданню “Бабель” політик висловив готовність піти на парі.

Резніков запропонував такі умови: якщо виявиться, що Міністерство оборони дійсно придбало 180 тисяч літніх курток замість зимових, то він подасть у відставку. Водночас, якщо буде доведено, що одяг усе ж був зимовим, то голова комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст “Української Правди” Михайло Ткач, який розкрив додаткові деталі зловживань, – звільнитися з видання й не займатися журналістикою три роки.

Глава Міноборони запевнив, нібито його відомство надасть усі відповідні документи, докази, факти й матеріали під час розгляду питання, “щоб переможець спору був очевидний для всього українського суспільства”.

Арбітрами для парі Резніков запросив парламентський комітет з депутатської етики та Комісію журналістської етики, а спостерігачами – редакції видань України.

Раніше ZN.UA розповідало, як Міноборони восени 2022 року уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на поставку зимового одягу. Ціна була прийнятною як для зимового одягу. Але проблема в тому, що з Туреччини насправді їхали не зимові куртки, а літні.

Узимку ми також публікували інше скандальне розслідування щодо корупції в оборонному відомстві України, про яйця за 17 гривень, – “Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя”.

Джерело