Міністерство внутрішніх справ Німеччини стурбоване масштабами дезінформації РФ

Через фейкові акаунти у соцмережах РФ продовжує поширювати знайомі наративи.

Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини фіксує безперервні спроби РФ сіяти дезінформацію. Про це повідомляє DW.

Представник відомства заявив, що російські структури, як і раніше, у великих масштабах поширюють дезінформацію. За його словами, поширюються відомі наративи та коментуються актуальні теми.

“При цьому Росія, як і раніше, спирається на складну мережу державних або пов’язаних з державою акторів”, – додав чиновник.

Зазначається, що для дезінформації  особливо активно використовуються такі соцмережі, як Telegram. 

Ще рік тому Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини заявляло про стурбованість через фейкові акаунти, які виглядали автентично, а також через сайти німецьких ЗМІ з прокремлівською дезінформацією про війну проти України. 

Через фейкові акаунти у соцмережах поширюються сфабриковані повідомлення відомих порталів новин.

За словами чиновника, за останні 12 місяців масштаби дезінформації РФ “анітрохи не зменшилися”. Він додав, що Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини, як і раніше, серйозно ставиться до “загрози іноземного впливу та маніпуляцій”, а також протистоїть їм.

Чиновник пояснив, що ті, хто розповсюджує дезінформацію, намагаються вплинути на громадську думку в Німеччині, а також посилити конфлікти у суспільстві, недовіру до державних інститутів та дій уряду країни.

За його словами, що з початку повномасштабної російської агресивної війни проти України можна констатувати посилення дезінформації РФ у Німеччині.

Раніше повідомлялося, що згідно з нещодавно розсекреченими даними американської розвідки, російські спецслужби здійснюють систематичну програму нав’язування прокремлівської пропаганди через зв’язки між агентами РФ та впливовими жителями США і країн Заходу, які можуть неусвідомлено поширювати її.

Американські спецслужби вважають, що ФСБ РФ намагається впливати на державну політику і громадську думку на Заході, спрямовуючи російських цивільних осіб налагоджувати відносини з впливовими американськими і західними особами, а потім поширювати наративи, які підтримують цілі Кремля, приховуючи роль ФСБ через шари нібито незалежних суб’єктів.

Джерело