Мінфін США вніс сербського посадовця до санкційного списку за допомогу Росії

Під санкції попав керівник розвідки.

Міністерство фінансів США у вівторок наклало санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за корупційні та дестабілізуючі дії, які призвели до підтримки та допомоги в зловмисній діяльності Росії. Про це йдеться у повідомленні відомства.

У Мінфіні заявили, що Александар Вулін, директор сербської розвідувальної служби, використовував свою посаду, щоб підтримати Росію, сприяючи її зловмисній діяльності, яка погіршує безпеку та стабільність на Західних Балканах, і надаючи Москві платформу для посилення свого впливу на регіон.

Вулін став новим керівником розвідки балканської держави в грудні. Раніше він обіймав посаду міністра внутрішніх справ і оборони. Будучи міністром внутрішніх справ, Вулін в серпні відвідав Москву після того, як відмовився приєднатися до Заходу в санкціях проти Росії.

Міністерство фінансів стверджувало, що Вулін підтримував стосунки з сербським торговцем зброєю
Слободаном Тешичем, внесеним до списку США, як гарант вільного перетину кордонів Сербії незаконних вантажів із зброєю, які перевозив Тешич.

«Міністерство фінансів без вагань переслідуватиме суб’єктів, які зловживають своїм становищем заради особистої вигоди, підриваючи при цьому ефективне та демократичне управління на Західних Балканах», — заявив Браян Нельсон, заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки.  

У 2022 році Вулін заявляв, що дружба з Росією для Сербії важливіша за гарні стосунки з Європейським Союзом.

В уряді Сербії різноголосиця. Після заклику міністра економіки Раде Басти нарешті запровадити санкції проти Росії його колега міністр закордонних справ Івіца Дачич нагадав, що Сербія виконуватиме рішення своєї Ради національної безпеки та виступає проти санкцій. А президент Вучич поки що мовчить…
Володимир Цибульник аналізує «Чи готова Сербія запровадити санкції проти Росії та допомогти Україні?».

 

Джерело