Міноборони Данії оголосило, що надасть Україні винищувачі F-16

Йдеться про літаки в модифікації MLU.

Данія та Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16. Після відповідної заяви у Нідерландах про це також офіційно оголосило Міністерство оборони Данії на своєму сайті.

“Винищувачі давно затребувані Україною і мають, серед іншого, сприяти тому, щоб Україна могла захистити свій повітряний простір від незаконної агресії Росії”, – йдеться в пресрелізі Міноборони Данії.

У відомстві наголосили, що Данія працюватиме, щоб і інші країни приєдналися до авіаційної коаліції. На даний момент відомо, що в ній візьмуть участь також Нідерланди.

“Я пишаюся тим, що Данія разом з Нідерландами передадуть винищувачі F-16 для боротьби України за свободу від Росії та проти її безглуздої агресії. Підтримка України з боку Данії є непохитною, і завдяки пожертві літаків F16 Данія тепер є лідером”, – сказав міністр оборони країни Якоб Еллеманн-Єнсен.

Йдеться про винищувачі F-16 в модифікації MLU, які стоять на озброєнні країни ще з 80-х років минулого століття. Вони неодноразово проходили модернізацію.

Нагадаємо, на сьогоднішній пресконференції прем’єр Нідерландів Марк Рютте, відповідаючи на запитання щодо кількості літаків, які отримає Україна, зазначив, що на сьогодні Нідерланди мають 42 винищувачі, однак наданої авіації може бути більше.

Джерело