Міноборони Румунії заявило, що російські дрони не несли небезпеки їхній країні

Відомство стверджує, що слідкувало за ситуацією в режимі реального часу.

Міністерство національної оборони Румунії заявило, що російські дрони-камікадзе Shahed-136/131, які атакували в ніч на 4 вересня Одеську область, та впали на території Румунії, не несли прямої загрози країні. 

«Міністерство національної оборони категорично спростовує інформацію в публічному просторі щодо так званої ситуації, що сталася в ніч з 3 на 4 вересня, коли російські безпілотники нібито впали на національну територію Румунії. …. Засоби нападу, використані Російською Федерацією, жодного разу не створювали прямих військових загроз національній території або територіальним водам Румунії», – йдеться в заяві румунського відомства у відповідь на повідомлення Державної прикордонної служби України, що російські БПЛА впали та здетонували на території сусідньої держави.

Зазначається, що сили Міноборони Румунії в режимі реального часу стежили за ситуацією під час атаки російських БПЛА на інфраструктуру в районі українських портів на Дунаї.

Міноборони Румунії стверджує, що «вжило посилених заходів пильності» в національному наземному, морському та повітряному просторі та сприяє зміцненню оборони та стримування на східному фланзі «відповідно до національного плану та планів союзників».

При цьому румунське міністерство засудило російські атаки на цивільні цілі та інфраструктуру України, охарактеризувавши їх як невиправдані та такі, що глибоко суперечать нормам міжнародного гуманітарного права.

В ніч на 4 вересня російські безпілотники атакували портову інфраструктуру України і Ізмаїльському районі Одеської області. Відомо, що внаслідок ураження російських дронів пошкоджено складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств.

Згодом речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що за інформацією ДПСУ, під час нічної атаки у російські БПЛА впали та здетонували на території Румунії.

Джерело