Майже 700 тисяч грн для фіктивної працівниці: на Харківщині отримало підозри керівництво ТЦК

До зловживань, за даними слідства, причетні дві посадові особи.

У Харківській області правоохоронні органи оголосили про підозру керівнику районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також главі відділу комплектування й кадрового забезпечення за виділення близько 700 тисяч гривень фіктивній працівниці. Їхні дії кваліфікували за частиною 4 статті 191 (привласнення чи розтрата майна), повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України в Telegram.

“На початку березня 2022 року начальник районного військкомату мобілізував жінку-підприємницю. За сприяння начальника відділу комплектування та кадрового забезпечення її оформили для проходження служби. Жінка не зʼявлялася на робочому місці й не виконувала посадові обовʼязки, однак їй нараховували зарплатню (у сумі майже 700 тис. грн)”, – йдеться в повідомленні.

Під час обшуку за місцем роботи зловмисників слідчі виявили документи, які підтверджують фіктивне прийняття на роботу підприємниці та її звільнення.

Тепер фігурантам справи загрожує ув’язнення на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати визначені посади чи займатися конкретною діяльністю до трьох років.

Раніше в Івано-Франківську Державне бюро розслідувань викрило схему фіктивного зарахування на військову службу до рот охорони ТЦК та СП родичів керівництва міста.

Джерело