Макрон скасував офіційний візит до Німеччини через масові заворушення у країні

За попередньою домовленістю, візит відбудеться пізніше.

Президент Франції Емманюель Макрон скасував державний візит до Німеччини, запланований на 2-4 липня через заворушення в країні внаслідок  вбивства поліцейським 17-річного підлітка.

Як повідомила канцелярія президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, в телефонній розмові у суботу, 1 липня, з президентом ФРН Макрон повідомив, що хотів би відкласти візит.

«З огляду на внутрішню ситуацію президент республіки повідомив, що хотів би мати можливість залишитися у Франції протягом наступних кількох днів. Тому обидва президенти домовилися перенести візит до Німеччини на пізніший термін», – заявили у свою чергу в адміністрації Макрона.

Візит Макрона мав відбутися 2-4 липня. Нові дати поки невідомі.

У суботу в Нантері під Парижем поховали 17-річного підлітка алжирського і марокканського походження, якого у вівторок в передмісті Парижа застрелив  поліцейський патруль. Хлопця зупинили  за порушення ПДР, а коли він рушив, його застрелили.

Поліцейські спочатку заявили, що водій намагався збити їх, але на опублікованому пізніше відео видно, що під час перевірки автомобіля один із поліцейських тримає водія під прицілом. Коли автомобіль рушає з місця, поліцейський робить постріл і влучає водієві в груди.

Історія викликала хвилю протестів по всій Франції. За даними Міністерства внутрішніх справ Франції, в ніч з п’ятниці на суботу було затримано більше 1300 осіб. В суботу було відомо про затримання близько 200 учасників протестів по всій країні.

Джерело