Макрон: Сподіваємося, що Ізраїль та деякі інші демократичні країни братиме більше участі в “питанні України”

За словами французького лідера, союзники по НАТО також мають робити більше для України, зокрема зараз, під час українського контрнаступу.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Ізраїль має більше підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії. Про це повідомляє Голос Америки.

Макрон наголосив, що країна продовжуватиме “бути поруч” з Україною, навіть якщо війна буде “війною на виснаження”, додавши, що підтримка Києва є стабільною.

На питання журналістів, чи Ізраїль мав би збільшити допомогу Україні, він відповів ствердно.

“Так, ми б сподівалися, що Ізраїль братиме більше участі в питанні України. Є й інші країни ООН, які вірять у демократичні цінності, але не надали багато обладнання. Ми сподіваємось, що у наступні місяці ці країни зможуть поміняти ставлення і робитимуть більше”, — зазначив французький лідер.

За його словами, союзники по НАТО також мають робити більше для України, зокрема зараз, під час українського контрнаступу. Коментуючи заяви Володимира Зеленського, коли він назвав “абсурдом” та “слабкістю” небажання НАТО запросити Україну до членства, Макрон зазначив, що президент України має право вимагати.

“Це справедливо для українського президента – вимагати, тому що він перебуває в центрі війни, захищаючи суверенітет своєї країни, своїх людей. Ми маємо стояти поруч з міжнародними цінностями, захищаючи Європу. І це те, що ми робимо – ми захищаємо Україна, застосовуємо санкції щодо Росії, ми б хотіли уникнути ескалації та розширення конфлікту”, — додав глава держави.

Макрон також назвав Росію “крихкою у військовому та політичному плані”. За його словами, дії найманців “Групи Вагнера” показали слабкість Росії. “Час зараз грає на руку України, тому що Росія показала перші ознаки розколу”, – вважає президент Франції.

Раніше французький президент Еммануель Макрон на полях саміту НАТО у Вільнюсі заявляв, що його країна вирішила передати Україні ракети дальнього радіуса дії для підтримки наступу ЗСУ.

Джерело