Маркарова: Сполучені Штати Америки запровадили 50 санкційних пакетів проти Росії від початку повномасштабного вторгнення

За її словами, під обмеження вже потрапили тисячі російських фізичних осіб та компаній.

Надзвичайний та повноважний посол України в США Оксана Маркарова заявила, що від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у лютому 2022 року, Сполучені Штати запровадили вже 50 санкційних пакетів. Про це вона розповіла у інтерв’ю Радіо Свобода.

Маркарова зазначила, що під санкції вже потрапили тисячі російських фізичних осіб та компаній.

“Звичайно, цього дуже мало. Але вчорашній пакет надзвичайно важливий. По-перше, ми закрили нарешті дуже багато прогалин у санкціонуванні військово-промислового комплексу Росії. Тобто не тільки досанкціонували компанії, які цим займаються, але й тих, хто постачає різні деталі, намагається допомогти ухилятися від санкцій, експортує електроніку”, – сказала пані посол.

Вона також розповіла, як влада США працює над запровадженням санкцій.

“Кожна санкція має бути доведеною. Тому що кожна з них може бути оскаржена в суді. А ми зацікавлені в тому разом із партнерами, щоб ці санкції не тільки встояли, а стали підставою для майбутніх конфіскацій. І ми вже цим також займаємося. Тому під кожне прізвище, під кожну назву компанії збирається велика доказова база. І тут ми працюємо, без перебільшення, щоденно”, – сказала амбасадорка України у США.

Вона також додала, що у новому пакеті санкцій є ще два банки, але “все одно це дуже мало, тому Україна постійно нагадує американським партнерам, що з 330 банків досі тільки 23 тепер знаходяться у повному списку блокуючому – потрібно, щоб там були всі”.

Нагадаємо, 14 вересня міністерство фінансів США оголосило про запровадження нових санкцій проти низки російських підприємств та фізичних осіб, а також фізичних та юридичних осіб з інших країн, що допомагають Росії обходити санкції та отримувати товари й послуги для продовження війни в Україні.

Джерело