Масштабна повінь у Словенії: уряд озвучив суму збитків

Країна створить спеціальний фонд для відновлення.

Повені, які охопили значну частину північної та центральної Словенії на початку серпня, завдали збитків на суму близько 5 мільярдів євро. Це еквівалентно третині національного бюджету або близько 8% ВВП. Наслідки руйнувань, зокрема, допомагали ліквідовувати українські рятувальники.

Від повені постраждали люди, житлові будинки, інфраструктура та підприємства, пише Euractiv.

Протягом наступних двох місяців держава створить Фонд реконструкції Словенії, який об’єднає різні види фінансування – від бюджетних асигнувань до фондів ЄС і спеціальних внесків, які стягуються з бізнесу і домогосподарств.

За словами міністра фінансів Клемена Боштянчича, уряд обрав таке рішення, щоб дотриматися правил ЄС щодо запозичень, зокрема впливу таких фондів на бюджетний дефіцит. Міністр поки що не розкрив деталі, але за неофіційною інформацією у ЗМІ, фонд управлятиме близько 3 мільярдів євро. Одним із способів фінансування фонду буде спеціальний внесок від усіх працівників, фермерів, самозайнятих осіб та підприємств. Розмір внеску поки що не розголошується.

Водночас Європейський Союз виділить 400 млн євро для подолання наслідків масштабної повені у Словенії.

Нагадаємо, у Словенії українські рятувальники змінили напрямок русла на одній із розмитих ділянок річки Савінья. Роботи проводились для того, щоб укріпити від подальшого зсуву та розмивання протилежний берег і таким чином запобігти руйнуванню житлових будинків.

Джерело