Менше четверті від запланованого — стало відомо, скільки снарядів Євросоюз поставив Україні

Також йдеться про передачу ракет.

Євросоюз наразі передав Києву лише 223,8 тисячі артилерійських боєприпасів та 2,3 тисячі ракет різних видів з мільйона, який збиралися надати. Про це пише DW з посиланням на речника ЄС Петера Стано.

“Країни-члени ЄС поставили близько 223 800 артилерійських боєприпасів – далекобійних самохідних, високоточних боєприпасів, а також мінометних боєприпасів – і 2300 ракет усіх типів”, – сказав Стано.

Слід зазначити, що навесні країни-члени ЄС пообіцяли збільшити постачання артилерійських снарядів до України, оскільки українські військові зіткнулися з нестачею вкрай необхідних їм боєприпасів. Країни погодили план вартістю 2 млрд євро, який передбачав постачання боєприпасів з їхніх запасів та розміщення спільних замовлень на виробництво снарядів. Метою було передати Україні 1 млн боєприпасів протягом 12 місяців.

Так, згідно з першим етапом плану, який припав на період від 9 лютого до 31 травня, було виділено один мільярд євро для відшкодування країнам-членам ЄС приблизно половини вартості снарядів, наданих з їхніх арсеналів. Загалом, за даними ЄС, загальна вартість наданих боєприпасів склала 1,1 мільярда євро. Гроші ЄС відшкодували лише частину цього, що свідчить про те, що цей захід не досяг мети.

Кількість переданих Україні боєприпасів зараз, за словами Стано, не надто відрізняється тої кількості, яку назвав верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель наприкінці травня. Тоді він заявив, що ЄС передав Україні 220 тисяч артилерійських снарядів і 1,3 тисяч ракет.

Така ситуація вказує на те, що до досягнення цілі ЄС щодо перевання Україні мільйона снарядів ще далеко. Раніше в кількох країнах ЄС вже висловлювали скепсис щодо цієї обіцянки, побоюючись, що реалізувати її не вдасться.

Раніше речник Пентагону Пет Райдер заявив, що Україна на полі бою використовує касетні боєприпаси “належним чином”.

Джерело