Мер Харкова розповів, скільки потрібно коштів на відбудову міста

За словами Ігоря Терехова, населений пункт потребує 9,5 мільярда євро.

Харківський міський голова Ігор Терехов, виступаючи на Конференції з питань відновлення України в Лондоні заявив, що на відбудову “першої столиці” потрібно 9,5 мільярда євро. Про це повідомляє Укрінформ.

“Щоб відбудувати наше місто, щоб відбудувати інфраструктуру міста, житлові будинки, лікарні, дитячі садочки, школи, нам потрібно 9,5 мільярда євро. Це дуже потужний виклик, з яким не в змозі впоратися самотужки жодне місто України”, – розповів мер Харкова.

Терехов зазначив, що наразі без житла залишаються 150 тисяч харків’ян. Половина шкіл та дитячих садочків зруйновані. Пошкоджено 56 лікарень.

“Завдяки вдалій реформі з децентралізації, яка, незважаючи на війну, продовжується, ми маємо певні важелі. Наприклад, минулого року нам вдалося відбудувати власним коштом, за підтримки Кабінету Міністрів та Офісу Президента 200 житлових будинків, які були вщент зруйновані. Зараз ми будуємо 50 будинків. Але без підтримки наших міжнародних партнерів, без підтримки міжнародних фінансових інституцій, це робити вкрай складно”, – додав він.

Раніше Державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Сполучені Штати виділять додаткові 1,3 мільярда доларів на допомогу Україні у відновленні після російського вторгнення.

Джерело