Мер столиці Тайваню відвідає Китай на тлі напруженості навколо острова — Reuters

Мер Тайбея є представником головної опозиційної партії острова, яка традиційно виступає за тісні відносини з Пекіном. 

Мер Тайбея відвідає Шанхай наприкінці цього місяця для участі у щорічному форумі міст. Поїздка відбудеться на тлі заморожених відносин між урядами Тайваню і Китаю, повідомляє Reuters.

Хоча Китай відмовляється розмовляти з урядом Тайваню відтоді, як президент Цай Інвень вступила на посаду у 2016 році, називаючи її сепаратисткою, комунікація між містами продовжувалася, поки не були перервана пандемією COVID-19.

Проте адміністрація Цай обережно намагається відновити менш чутливі зв’язки між населенням після того, як наприкінці минулого року вона скасувала прикордонний контроль, пов’язаний з пандемією, а група шанхайських чиновників здійснила стриманий візит до Тайбея у лютому.

Мер Тайбея Чан Ваньань, представник головної опозиційної партії острова Гоміньдан, яка традиційно виступає за тісні відносини з Китаєм, відвідає Шанхай 29-31 серпня для участі у форумі міст Тайбей-Шанхай, який вперше відбувся у 2010 році.

Міська влада Тайбея заявила, що Чан очолить делегацію на форумі, темою якого цього року є “нові тенденції та розвиток”.

Гоміньдан наполягав на відновленні контактів із Китаєм після послаблення пандемічних обмежень, заявляючи, що діалог зараз потрібен як ніколи, зважаючи на напруженість навколо Тайваню.

Китай, який вважає острів своєю територією, здійснює військову діяльність поблизу Тайваню, в тому числі регулярно відправляє винищувачі в повітряний простір навколо острова.

“Коли ситуація через Тайванську протоку є напруженою, ми маємо ще більшу потребу у спілкуванні та обмінах, і форум двох міст може стати такою платформою”, – сказав Чан журналістам у Тайбеї.

Експрезидент Тайваню Ма Інцзю, який залишається високопоставленим членом Гоміньдану, в березні став першим чинним або колишнім лідером острова, який відвідав материковий Китай із часів комуністичної революції 1949 року, заявивши, що сподівається на встановлення миру і поліпшення відносин.

Джерело