Ми повинні відмовитися від фрази про підтримку України так довго, як буде потрібно, маємо планувати перемогу – МЗС Литви

“Бо якщо ми не зможемо цього сказати, це означає, що ми розглядаємо варіанти”.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс переконаний, що країни-союзники мають посилити підтримку України і планувати перемогу нашої держави, а не обіцяти допомогу «стільки, скільки буде потрібно». Про це повідомляє Delfi.

“Ми повинні відмовитися від фрази про підтримку України так довго, як буде потрібно, оскільки, на мою думку, вона більше не працює. Ми повинні бути більш відкритими у тому, яка наша мета в Україні, і ми повинні бути дуже конкретними у тому, що ми маємо бути з Україною до її перемоги”, – зазначив глава литовського дипвідомства.

“Бо якщо ми не зможемо цього сказати, це означає, що ми розглядаємо варіанти, але єдиний інший варіант – це перемога Путіна. І я не думаю, що хтось на нашій зустрічі бажає побачити перемогу Путіна, оскільки це означатиме катастрофу для Європи”, – сказав Ландсбергіс.

За словами міністра, це означатиме також, що Чорне море перетвориться на контрольоване Росією море, і проблеми, викликані відмовою Росії продовжити Чорноморську зернову ініціативу, стануть новою реальністю.

“Тому ми повинні бути конкретними, ми повинні планувати українську перемогу і надати все, що потрібно Україні, щоб досягти перемоги”, – наголосив він, додавшт, що українці на фронті борються не лише за власну свободу, а й за безпеку Європи.

Глава МЗС нагадав, що Заходу варто припинити скаржитися на недостатні успіхи під час українського наступу, а натомість надати Україні все, що потрібно.

“Якщо вони кажуть, що потрібні далекобійні ракети, то це означає, що ми маємо їх надати. Якщо вони кажуть, що треба більше бронетехніки, це означає, що ми маємо її надати. Перемога – це складний процес, щось ми можемо надати, щось ні. Але принаймні треба поставити ціль і йти до неї”, – додав він.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував чергову серію скептичних заяв у західних ЗМІ про те, що наступ ЗСУ на півдні України “недостатньо швидкий”, а стратегія – неправильна. Відповідаючи на питання ведучої CNN, він заявив, що українцям потрібно довіряти, тим паче, що вони “набирають обертів”.

Джерело