Моді заявив, що лідери G20 погодили комюніке — Bloomberg

Лідери все ще мають проголосувати за документ, але наразі це здебільшого формальність.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, чия країна головує в G20 цього року і приймає саміт, заявив, що лідери країн групи узгодили спільну декларацію зустрічі. Про це повідомляє Bloomberg.

“Друзі, я щойно отримав гарну новину. Завдяки наполегливій роботі наших команд і співпраці, на саміті лідерів G20 в Делі було узгоджено спільну декларацію”, – сказав він.

Враховуючи, що нездатність узгодити комюніке стала б першим подібним випадком з моменту створення G20, Моді, ймовірно, почувався справжнім переможцем, зазначає Bloomberg.

Було багато повідомлень про те, що саміт G20 може не досягти спільного комюніке через напруженість у відносинах між Індією та Китаєм. Тож той факт, що вони погодили текст, є перемогою для Моді.

Це сталося після прориву в питанні про те, як описати війну Росії проти України у декларації. У п’ятницю, 8 серпня, дипломати погодилися попередити про “каскадні кризи”, що загрожують світовій економіці, за словами джерела Bloomberg, знайомого з проектом документа.

Отже, це означає, що країни домовилися про суть того, чого вони хочуть досягти від цієї зустрічі. Зауважується, що лідери все ще мають проголосувати за пропозицію – але на цьому етапі це здебільшого формальність.

Лідери країн G20 розпочали щорічний саміт у суботу, 9 вересня, у столиці Індії Нью-Делі, на тлі глибоких розбіжностей щодо війни РФ проти України, але маючи широку згоду з таких питань, як криптовалюти та реформи багатосторонніх банків розвитку.

За даними ЗМІ, дипломати країн “Великої двадцятки” розробили компромісне формулювання щодо вторгнення Росії в Україну, подолавши розбіжності між Москвою та іншими членами групи, які загрожували перекреслити сподівання на прийняття комюніке за підсумками саміту. 

Представники країн G20 кілька днів намагалися узгодити формулювання через розбіжності щодо війни, сподіваючись залучити Росію до розробки так званої “декларації лідерів”.

Росію на зустрічі представляє міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, який заявив, що заблокує остаточну декларацію, якщо вона не відображатиме позицію Москви щодо України та інших криз.

Розбіжності щодо війни РФ проти України не дозволяли узгодити жодного комюніке на міністерських зустрічах під час головування Індії у групі  цього року.

Джерело