МОЗ: у селах та на прифронтових територіях розгорнуть мобільні аптеки

Уряд дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі ліками створювати мобільні аптечні пункти у сільській місцевості та на прифронтових територіях

Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я. 

Зазначається, що наразі в українських селах та селищах працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Проте, понад 20 тисяч сіл не мають доступу до ліків. 

“Мобільні аптеки зможуть функціонувати виключно у сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти, а у мешканців – обмежений доступ до лікарських засобів. Також, на період воєнного стану, такі пересувні аптечні пункти зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій”, – йдеться у повідомленні. 

Мобільні аптечні пункти зможуть відпускати, зокрема, ліки, які компенсуються за програмою “Доступні ліки”. 

“В мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом (як паперовим, так і електронним)”, – вказують у МОЗ. 

Там наголосили, що Україна керувалась передовим світовим досвідом у створенні аптечних пунктів, а рішення уряду допоможе покращити ситуацію з доступом до ліків. 

  • Російські загарбники з першого дня вторгнення в Україну зруйнували вщент 184 обʼєкти медзакладів та ще 1 376 обʼєктів – пошкодили. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Миколаївщини та Київщини. 

Джерело