МЗС Південної Кореї викликало російського посла через поглиблення зв’язків РФ із КНДР

Заступник глави МЗС Південної Кореї закликав Росію “негайно” припинити спроби налагодити військові зв’язки з Північною Кореєю.

Міністерство закордонних справ Південної Кореї у вівторок, 19 вересня, викликало російського посла через обговорення Москвою угод з продажу зброї та військового співробітництва з Північною Кореєю. Про це повідомляє Yonhap.

Заступник міністра закордонних справ Південної Кореї Чан Хо Джин викликав посла Росії Андрєя Кулика і закликав Москву дотримуватися резолюцій Ради Безпеки ООН.

Чан Хо Джин також закликав Росію “негайно” припинити спроби налагодити військові зв’язки з Північною Кореєю.

Він також підкреслив, що РФ повинна діяти “відповідально” як постійний член Ради Безпеки ООН і що будь-які порушення резолюцій, а також дії, що загрожують безпеці Південної Кореї, матимуть негативний вплив на відносини між двома країнами.

Минулого тижня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин провів зустріч із президентом Росії Владіміром Путіним і відвідав низку ключових військових об’єктів у РФ на тлі зростання занепокоєння Заходу з приводу можливої угоди про постачання зброї між двома країнами. Кім Чен Ин запропонував “повну підтримку” Росії.

У Росії зустрілися два світові вигнанці — Владімір Путін і Кім Чен Ин. Навіть cам факт зустрічі та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.

Джерело