МЗС Польщі: Тиск та погрози України щодо імпорту агропродукції іноді виходять за певні межі класичної дипломатії

Мова йде про можливу скаргу України до Світової організації торгівлі.

Міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що реакція України з приводу потенційного продовження заборони на агроімпорт виходить за межі дипломатії. Про це повідомляє RMF FM.

Політика запитали про можливу скаргу України до Світової організації торгівлі.

“Це погроза, і це ще один елемент тиску з українського боку. Ці елементи іноді виходять за певні межі класичної дипломатії з боку України. Вона використовує засоби дипломатичного тиску, іноді дуже нестандартні, і виходить за певні межі”, – зазначив Шинковський вель Сенк.

За словами міністра, польській стороні це не імпонує, тому що її пріоритетом є захист польських фермерів, польських громадян.

“І такого роду жести чи погрози нас не вражають, це просто елемент тиску, але тиску, який не буде ефективним”, – наголосив він.

За його словами те, про що політики партії влади “Право і справедливість” говорять вже кілька тижнів: після 15 вересня ембарго на українські товари не буде скасовано.

“Іноді доводиться використовувати, якщо не вистачає дій на рівні ЄС, елементи національних дій, але ми боремося за те, щоб рішення приймали на рівні ЄС. У нас є сильні аргументи. Вони представлені як міністром сільського господарства, так і комісаром Войцеховським на рівні Єврокомісії, щоб продовжити це рішення”, – додав він.

Нагадаємо, більшість країн ЄС проти продовження заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня. Про це виданню POLITICO повідомило четверо дипломатів блоку, відкидаючи заклики п’яти східних країн-членів зберегти обмеження.

Джерело