МЗС: Росія зруйнувала двосторонні відносини з Фінляндією і на політичному рівні їх більше не існує

“Мета Фінляндії – досягти того, щоб Росія припинила війну в Україні”.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що після повномасштабного вторгнення в Україну, Російська Федерація повністю зруйнувала відносини з її країною. Про це повідомляє Yle. 

Валтонен зазначила, що Росія зруйнувала двосторонні відносини з Фінляндією і на політичному рівні відносин більше не існує. Однак у питаннях дипломатії та забезпечення безпеки на кордоні зв’язок важливо підтримувати.

Вона наголосила, що мета Фінляндії – досягти того, щоб Росія припинила війну в Україні.

“Літнє повстання ПВК “Вагнер” показало, що нам необхідно бути готовими до раптових поворотів подій. Але водночас треба бути готовими і до того, що війна затягнеться”, – нагадала очільниця фінської дипломатії.

За її словами, відповідальність за війну несе Росія. За її словами, Росію необхідно також змусити виплатити контрибуції за руйнування, заподіяні під час військових дій.

Міністерка додала, що разом з іншими західними країнами Фінляндія діє у рамках міжнародного права, допомагаючи Україні.

Раніше видання Bloomberg повідомляло, що після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, яке показало “можливі ризики”, Фінляндія створює найбільший резерв запасів у ЄС на випадок ядерної катастрофи.

Джерело