Нііністе: Після вступу Фінляндії до НАТО, тиск з боку Російської Федерації може посилитися

Фінський лідер також розповів, що обговорював з президентом Байденом членство його країни у Альянсі ще восени 2021 року.

Президент Фінляндії Саулі Нііністе заявив, що після отримання членства у Північноатлантичному альянсі, він очікує посилення тиску з боку Росії. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

“Досі Росія помірно реагувала на членство Фінляндії в НАТО. Те, що було досі, можна розглядати як невелику сутичку, але може бути щось іще. Зараз може початися”, – зазначив президент Фінляндії.

За його словами, членство в НАТО матиме значний вплив на загальну безпеку Фінляндії. Нііністе також нагадав, що обговорював членство Фінляндії в НАТО з президентом США Джо Байденом іще восени 2021 року.

“Ми говорили і про це. Схоже, тоді в Байдена була така ідея, про яку він мені восени кілька разів сказав, що ми все-таки можемо змусити Росію зупинитися”, – підкреслив глава держави.

Він наголосив, що одним із найважливіших завдань нового уряду, який розпочинає роботу у вівторок, у сфері зовнішньої політики та політики безпеки стане завершення роботи з укладення двосторонньої оборонної угоди зі Сполученими Штатами.

“Угода поліпшить нашу безпекову ситуацію, тому що Сполучені Штати братимуть активнішу в ній участь”, – додав він.

Раніше майбутній міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Вілле Тавіо заявляв, що згідно зі своєю програмою, новий фінський уряд планує розглядати припинення допомоги на розвиток для держав, що підтримують загарбницьку війну РФ проти України. Водночас отримувачем подібної фінансової допомоги від Фінляндії точно буде Україна

Джерело