Нідерланди планують призначити Вопке Гукстру єврокомісаром

Політик замінить Франса Тіммерманса, який подав у відставку.

Нідерланди планують призначити міністра закордонних справ Вопке Гукстру своїм наступним єврокомісаром, повідомляє POLITICO із посиланням на джерела, знайомі з намірами уряду.

Гукстра замінить Франса Тіммерманса, який нещодавно подав у відставку з поста віцепрезидента Європейської комісії і оголосив про повернення до національної політики.

Очікується, що уряд прем’єр-міністра Марка Рютте завершить висунення кандидатури Гукстри під час засідання кабінету міністрів у п’ятницю.  Водночас речник міністра закордонних справ Нідерландів, відповідаючи на запитання про ці плани, назвав їх чутками.

Видання зауважує, що кандидатура Гукстри, який належить до тієї ж консервативної європейської політичної групи, що й президентка Комісії Урсула фон дер Ляєн, викличе суперечки у Брюсселі..  Франс Тіммерманс відповідав за кліматичну політику ЄС, до якої консерватори традиційно ставляться скептично.

Упродовж останнього року Європейська народна партія вела політичну війну проти екологічної програми Тіммерманса та проти законопроекту Комісії про відновлення природи, який ледве не досягнув своєї мети скасувати запропонований закон.

Інша потенційна точка напруги може виникнути навколо вибору чоловіка на цю посаду, оскільки прихід Гукстри ще більше порушить гендерний баланс колегії уповноважених. 

Раніше у політичних колах Нідерландів згадувалось прізвище лібералки, екс-міністерки  фінансів Сігрід Кааг в якості можливої кандидатури на посаду комісара.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який нещодавно подав у відставку і наразі залишається на посаді тимчасового прем’єра, заявив, що після наступних виборів піде з політики.

Джерело